Narcos - gra planszowa

Plata o plomo

Od zawsze pragnąłeś stać się jednym z najbardziej znanych kolumbijskich baronów narkotykowych, którego poszukuje ogromna rzesza ludzi pałających do Ciebie nienawiścią, a może chciałbyś być jednym z tropicieli El Patron, który ukrywa się w jednej ze swoich willi na terenie Kolumbii? Niezależnie od twojego wyboru, gra planszowa Narcos PORTAL (CMON) (https://www.taniaksiazka.pl/narcos-portal-cmon-portal-games-p-1295250.html) wyprodukowana przez Portal Games a wydana we współpracy z CMON zabierze Cię i twoich znajomych w zjawiskową podróż na tereny Kolumbii, gdzie czterech z pięciu graczy będzie starało się wytropić za wszelką cenę największego barona narkotykowego wszechczasów.

Kolumbijski zew

Autorzy gry – Fel Barros i Renato Silva Sasdelli stworzyli grę która z pewnością zostanie zapamiętana jako planszówka unikatowa i na swój sposób innowacyjna. System gry oparty niejako na zabawie w chowanego, gdzie jeden z graczy przejmuje rolę barona narkotykowego, powoli rozwijającego swoje imperium, znajdując się ciągle w nieustannej ucieczce przed swoimi tropicielami. Reszta graczy z kolei ma za zadanie wytropić Escobara, przyjmując rolę członka jednej z 4 istniejących frakcji, które przy korzystnej współpracy zdołają wytropić głównego antagonistę. Rozgrywka w grze podzielona jest na sezony, które są bezpośrednio związane z akcją serialowego pierwowzoru. El Patron dowodząc swoim imperium z idealnie ulokowanej kryjówki, jest w stanie wybrać jedną z kilku ścieżek rozwoju, które mogą być łączone zależnie od preferencji gracza, pozwalając na prowadzenie kampanii prezydenckiej, czy realizację skrzętnie poukrywanych celów, pomagając w realizacji wielkiego narkotykowego snu, przyciągającego jednocześnie wielu wrogów. Pozostali gracze przyjmujący rolę łowców Escobara mają możliwość zaciśnięcia sojuszy, dzielenia się informacjami i wskazówkami na temat prawdopodobnej lokalizacji El Patron, przyśpieszając tym samym możliwość schwytania i aresztowania niebezpiecznego przestępcy. Konstrukcja gry jest łatwa w odczytaniu i zrozumieniu przez prostą strukturę, która pomimo mało złożonej budowy zapewnia zupełnie inne doznania płynące w trakcie rozgrywki. Wczucie się w świat kolumbijskiej wojny z narkotykami potęguje dodatkowo perfekcyjnie stworzona warstwa wizualna autorstwa Karla Kopinskiego, który oddał charakter serialowego pierwowzoru w sposób artystyczny i nad wyraz estetyczny.

Kres Króla Kokainy!

Narcos to gra prosta, ale i jednocześnie przyjemna, a także satysfakcjonująca, przynosząca masę niesamowitej zabawy, która zadowoli każdy typ gracza planszówek. Jeśli jesteś fanem serialu, historycznych wydarzeń, czy poszukiwaczem ciekawych gier planszowych – nie mogłeś trafić lepiej, Narcos jest stworzone zatem dla Ciebie. Nie czekaj i już dziś zanurz się w świat narkotycznej polityki, stając się narko-bossem stulecia, lub jego największym koszmarem.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com